Pasiūlymai

Pasiūlymai

Pasiūlymas keliaujantiems traukiniu

Pavasaris-vasara-ruduo-žiema yra puikus metas klasės išvykoms į dar neatrastą Dzūkiją.

Siūlome pažintinę kelionę Dzūkijos nacionaliniame parke, iš Vilniaus atvykstant traukiniu, vėliau aktyviai žygiuojant nuo Marcinkonių link Čepkelių raisto su patyrusiu gamtininku, kuris papasakos apie krašto gamtos ir kultūros vertybes.
Maršrutas vingiuoja vaizdingomis Marcinkonių apylinkėmis. Jo ilgis 13 km.
Lankytojai pamatys Čepkelių raistą, pušynais apaugusias kopas, susipažins su pelkės ir miško augmenija. Bus suteikta galimybė žvilgtelėti į vieną vertingiausių mūsų krašto objektų – Čepkelių raistą. Čia iš apžvalgos bokšto atsiveria didžiuliai miškingomis salomis iškaišyti padūmavusios pelkės plotai, o medinis  takas nuveda į apžvalgos aikštelę.

Galima programa keliaujantiems traukiniu:

Išvykimas iš Vilniaus (žiūrėti traukinių tvarkaraštį).

Atvykstate į Marcinkonis.
Keliaujame pažintiniu Zackagirio mokomuoju taku, kurio ilgis 14 km. Zackagirio takas veda į unikalią šio krašto vietą – Meškos šikną J.
Pietūs prie laužo miške.

Keliaujame į geležinkelio stotį.
Ekskursijos pabaiga.

Traukinys iš Marcinkonių.

Kainos:

Kelionės organizavimas ir ekskursija į Čepkelius nuo 10 eur/asm.

Maitinimas nuo 8 Eur/asmeniui (meniu derinamas atskirai).

Traukinio bilietai atskirai.

Ekskursijos programą galime derinti pagal Jūsų pageidavimus.

Galime įtraukti etnografinio muziejaus lankymą, žvakių liejimą, kulinarinio paveldo degustavimą, pamoką gamtos mokykloje, žygius dviračiais, baidarėmis, irklentėmis. Esant poreikiui, galima nakvynė viešbutyje arba gamtos mokykloje Marcinkonyse.

Susisiekite ir aptarsime Jūsų lūkeščius:

keliaukdzukijoje@gmail.com, tel. +37068646252.

—————————————————————–

Pasiūlymas keliaujantiems autobusu

Pavasaris-vasara-ruduo-žiema yra puikus metas išvykoms į dar neatrastą Dzūkiją.

Kviečiame pažinti Dzūkijos nacionalinio parko populiariausius lankytinus objektus – pažintinį taką Čepkeliuose, Ūlos akies versmę, Zervynų etnografinį kaimą.

Trumpai apie išvyką. Su kelionės vadovu susitiktumėte prie Marcinkonių lankytojų centro, kur visi galėsite apžiūrėti Dzūkijos nacionalinio parko ekspoziciją. Vėliau keliausime link unikalios vietos – Meškos šiknos bei žemyninės kopos, vyksime prie lietuviškojo šaltojo geizerio – versmės Ūlos akies, taip pat užsuksime į vieną gražiausių Lietuvoje etnografinių kaimų – Zervynų. Esant pageidavimui galima užsisakyti tradicinius Dzūkiškus pietus.

Kelionės trukmė – 4-6 val.

Kainos:
Kelionės organizavimas ir ekskursija nuo 10 Eur/asm.

Maitinimas nuo  8 Eur/asmeniui.
Autobusą užsisakote patys.

Ekskursijos programą galime derinti pagal Jūsų pageidavimus. Galime įtraukti etnografinio muziejaus lankymą, žvakių liejimą, drevinės bitininkystės ekspoziciją, kulinarinio paveldo degustavimą, pamoką gamtos mokykloje, žygius dviračiais, baidarėmis, irklentėmis. Esant poreikiui, galima nakvynė viešbutyje arba gamtos mokykloje Marcinkonyse.

Valgių degustacijos vyksta pagal metų laikus, valgome tai – ką, dzūkai užsiaugindavo arba rasdavo miške. Degustacijos pagal metų laikus:

Pavasarinė – dilgėlių rūgštynių sriuba, “grucė” (perlinių kruopų košė su „šmarškom“). Desertui: grikinė babka su žolių arbata. Kaina 1 asm. 12 €.

Vasarinė  – voveraičių sriuba, “chaladnykas” (kefyras, švieži agurkai, svogūnų laiškai ir krapais) su virtom bulvėm. Sūdyti lašinukai su raugintais agurkais. Desertui: grikinė babka su žolių arbata. Kaina 1 asm. 15 €

Rudeninė – burokų sriuba, bulvinė banda su spirgučių, grybų padažu pasirinktinai. Dar gali būti ir su „daryciniu“.  Desertui: grikinė babka su žolių arbata. Kaina 1 asm. 17 €

Grikinės babkos edukacijos dideliems ir mažiems (kartu maišome, kepame ir ragaujame).

Grupei iki 10 asm. kaina 150 €. Grupei virš 10 asm. kaina vienam asmeniui 10 – 15 €.

Susisiekite ir aptarsime Jūsų lūkeščius:

keliaukdzukijoje@gmail.com, tel. 868646252.

————————————–

Žygis pažinti gamtą ir Meškos šikną !!!

Siūlome aktyvų žygį Zackagirio taku, Marcinkonyse su patyrusiu gamtininku. Rekomenduojame moksleiviams!

Takas vingiuoja vaizdingomis Marcinkonių apylinkėmis. Jo ilgis 5-7-13,8 km. Keliaudami pamatysite įspūdingas Grūdos upės kilpas, paslaptingą Aklaežerį, vėjo pustomą Klonių kalną (Gaidzų kopą), Meškos šikną, Dziackagirio upelio pakrantėmis išsirikiavusias bebrų trobeles. O kur dar Raudonosios knygos augalai ir paukščiai, kurie yra neatsiejama šio nuostabaus gamtos kampelio dalis.

Žygio trukmė 2- 4-6 val.

Kaina: 10 eur/asm. Vaikams taikomos nuolaidos.

Esant pageidavimui galima užsisakyti tradicinius Dzūkiškus pietus.

Susisiekite ir aptarsime Jūsų lūkesčius:

keliaukdzukijoje@gmail.com, tel. 868646252.

—————————————————————————–

Ekskursija aplankant Drevinės bitininkystės ekspoziciją

Drevinės bitininkystės ekspozicija įrengta Musteikos kaime. 2006 m. kaime buvo įkurtas senovinių kelminių avilių bitynas, o aplinkinių miškų drevėse apsigyveno bitės. Dabar bityne galima pamatyti, kaip kelminiuose aviliuose prižiūrimos bitės, kaip tvarkomas medus ir vaškas. Taip pat galima pamatyti, kaip daromi kilminiai aviliai, nedideli aviliai – vabikai, skirti bičių spiečiams vilioti. Vasaros pradžioje į avilius leidžiami nauji spiečiai. Bityne galima išbandyti ne vieną amatą. Čia vyksta pynimo savaitė, taip pat galima susipažinti su senoviniu Musteikos kaimu ir su jį supančia aplinka.

Takas yra Musteikos apylinkėse, 5 kilometrai nuo kaimo. Pasivaikščiojimas šiuo taku  – tai puiki galimybė susipažinti su drevėtomis pušimis, primenančiomis vieną iš seniausių šio krašto verslų, pamatyti tik Musteikos kampui būdingą smėlio kalvelių ir nedidelių pelkučių mozaiką. Kelionė šiuo taku suteiks vertingų žinių apie bitininkystės istoriją, padės įvertinti sunkų šio krašto bitininkų triūsą.

Ekskursijos -žygio trukmė 3 val.

Kaina: 10 eur/asm. Vaikams taikomos nuolaidos.

Esant pageidavimui galima užsisakyti tradicinius Dzūkiškus pietus.

Susisiekite ir aptarsime Jūsų lūkesčius:

keliaukdzukijoje@gmail.com, tel. 868646252.

——————————–

Ekskursijos-žygiai dviračiais

Kelionė dviračiu Dzūkijos nacionalinio parko takais – tai galimybė susipažinti su Dzūkijos gamtos ir kultūros vertybėmis, šilinių, panemunių ir gruntinių dzūkų buitimi, tradicijomis bei papročiais. Etnografiniai kaimai, architektūros ir gamtos paminklai, grybais bei uogomis turtingi miškai, sraunios upės vilioja keliautojus. Šiluose prie Zervynų – patys didžiausi baravykynai, bičių dravės ir smėlio kopos, Liškiavos ir Merkinės panemunėse – didingi piliakalniai, sielininkų ir žvejų kaimai, o Subartonių link – priemolio kalvos, ežerų virtinės, rašytojo Vinco Krėvės gimtinė, bei legendinė Gilšė. Margionyse iš „Bobos daržo“ šaltinio ištekantis vienas šalčiausių ir tyriausių Lietuvos upelių – Skroblus, Klojimo teatras, paslaptingoji Skerdzimų pieva.

Neintensyvus eismas, kelių ir keliukų gausa sudaro geras sąlygas pasiekti atokiausius ir paslaptingiausius Parko pakraščius. Ties keliais įrengta nemažai trumpalaikių poilsio aikštelių, pavėsinių, sustojimo vietų, takų prie šaltinių, kad kiekvienas ištroškęs keliautojas galėtų atsigaivinti lediniu ir tyru vandeniu.

Dviratininkams siūlome išbandyti 10 sužymėtų dviračių maršrutų.

Siūlome kelionės vadovo-gido paslaugas. Galime padėti išsinuomoti dviratį.

Kainos sutartinės. Susisiekite ir aptarsime Jūsų lūkesčius:

keliaukdzukijoje@gmail.com, tel. 868646252.